Diabla Góra w okolicy Srokowa.
Jest to najwyższe wzniesienie na terenie powiatu kętrzyńskiego. Jej wysokość to 157m npm.
Nazwa pochodzi z okresu średniowiecza kiedy to wszystkie większe wzniesienia nazywano albo Górą zamkową - jeśli na wzgórzu zbudowany był zamek, niekoniecznie murowany, albo czarcią, diablą górą. Były to zazwyczaj jakieś tajemnicze miejsca, często wykorzystywane do sprawowania pogańskich obrzędów.
W dniu 30 lipca 1898 roku zmarł "Żelazny Kanclerz" II Rzeszy Otto von Bismarck. W 1902 roku społeczeństwo miasteczka Drengfurt (Srokowo) i okolicznych wiosek postanowiło uczcić pamięć swojego wodza poprzez wybudowanie na Diablej Górze wieży widokowej nazwanej "Wieżą Bismarcka". Wpłaty pieniężne, dary rzeczowe oraz materiał budowlany w postaci kamieni, żwiru dostarczali okoliczni właściciele majątków i gospodarstw. Cegły w ilości 1000 sztuk ofiarował hrabia Friedrich zu Eulenburg z Prosny. Budowę wieży prowadziła firma budowlana Martina Modrickera z Kętrzyna. Kamień węgielny położono 19 października 1901 roku a.13 września 1902roku budowę uroczyście zakończono.
Wieża była zakończona platformą widokową. Z wieży można było podziwiać wspaniałe widoki na jezioro Mamry, Rydzówkę i okoliczne miejscowości. Przez długie lata w dniu 1 kwietnia (dzień urodzin Bismarcka) odbywały się na tym wzgórzu uroczystości patriotyczne ku czci Kanclerza. Całe wzgórze urządzone było w formie założenia parkowego z alejami spacerowymi.
W czasie I wojny światowej podczas walk w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich jak i samego Drengfurtu Rosjanie po opanowaniu tego terenu w 1914 roku urządzili na Diablej Górze stanowisko artylerii. Wieża nie została jednak uszkodzona, jedynie zostały zniszczone drzwi wejściowe prawdopodobnie od wybuchu granatu.
Miasteczko i wzgórze zostały ostatecznie wyzwolone przez Niemców we wrześniu 1914 roku. W roku 1924 poniżej wieży ustawiony został pomnik przez mieszkańców miasta. Na pomniku umieszczono napis:
"8.09.1914 37 DP przepędziła z tej góry Rosjan i wyzwoliła nasze miasto.
We wdzięcznej pamięci miasto Drengfurt".
W czasie II wojny światowej na wzgórzu tym znajdowało się stanowisko posterunku obserwacyjno-meldunkowego obrony przeciwlotniczej, które wchodziło w skład systemu ochrony kwater położonych w tym rejonie, między innymi kwatery Hitlera w Gierłoży. Na wschodnim skraju wzgórza znajdują się pozostałości po tych obiektach (fundamenty).
Wieża w Srokowie została wzniesiona z kamienia, na planie okręgu, z niedużym prostokątnym pomieszczeniem przylegającym do niej od tyłu. Początkowo pełniła funkcję wieży widokowej, obecnie jest w bardzo złym stanie i grozi zawaleniem.